Endodoncja

Endodoncja

Czym jest?  Co wchodzi w jej skład?

Endodoncja Ursus to dział stomatologii, który specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne inaczej nazywane jest kanałowym, umożliwia leczenie zębów, które dawniej byłyby skazane na usunięcie. W naszej klinice możesz liczyć na wysokiej jakości usługi oraz profesjonalną obsługę. Jest to możliwe, ponieważ opieramy naszą pracę na najnowszym sprzęcie oraz wiedzy, którą cały czas uaktualniamy. Stawiamy wyłącznie na najwyższej klasy sprawdzone materiały, które zapewniają trwały i zadowalający efekt. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta, dlatego robimy wszystko, aby zagwarantować mu piękny uśmiech i doskonałe samopoczucie.

Endodonta Warszawa Ursus – na czym polega?

Endodoncja Warszawa Włochy jest skuteczną metodą leczenia nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu, co sprawia, że jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo, w jego trakcie ząb pozbawiany jest nerwów i miazgi, dzięki czemu nie przyczynia się więcej do dolegliwości bólowych. Cały proces polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z komory i kanałów zębowych – specjalista je poszerza oraz odkaża, a następnie wypełnia specjalnym materiałem. Starannie i szczegółowo oczyszcza się kanały korzeniowe, aby nie pozostawić resztek miazgi. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia o bardzo małej średnicy, mniejszej niż milimetr. Do odkażania używane są roztwory stomatologiczne, które mają za zadanie zabić wszystkie znajdujące się w kanałach bakterie. Leczenie rozpoczyna się od usunięcia próchnicy z zęba, a kończy szczelnym zabezpieczeniem korony.

Endodonta Warszawa Włochy – kiedy zgłosić się na wizytę?

Endodoncja Warszawa Ursus ma zastosowanie w przypadku głębokich ubytków próchnicznych, złamaniu lub zwichnięciu zęba czy też martwicy miazgi. Niekiedy zabieg wykonywany jest ze wskazań protetycznych – na przykład przed wykonaniem korony lub mostu. Leczenie kanałowe jest również niezbędne, gdy wcześniejszy zabieg został wykonany nieprawidłowo i pojawiły się powikłania. Decyzje o konieczności leczenia kanałowego podejmuje endodonta Ursus, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, dokładnym badaniu zęba oraz przeanalizowaniu zdjęcia rentgenowskiego. Do specjalisty warto się zgłosić jak najwcześniej, aby nie doprowadzić do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba.

+48 609 240 401

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas!