Your Best Dental Experience Here

Protetyka

Protetyka

Czym jest?  Co wchodzi w jej skład?

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się odtwarzaniem braków w uzębieniu, odbudową złamanych zębów, korektą kształtu i usuwaniu trwałych przebarwień zębów. W zależności od Państwa potrzeb proponujemy szereg rozwiązań dostosowanych do wymagań estetycznych i funkcjonalnych.

Do takich rozwiązań należą:

  • uzupełnienia ruchome – protezy szkieletowe, częściowe i całkowite protezy osiadające;
  • uzupełnienia stałe – wkłady koronowe, wkłady koronowo-korzeniowe, korony protetyczne, mosty, implant

Protetyka stomatologiczna Ursus specjalizuje się w odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych – obejmuje to zarówno uzupełnianie braków zębowych, jak i ich odbudowę czy poprawę wyglądu. To dziedzina stomatologii, która nie zajmuje się leczeniem zębów czy profilaktyką, ale sprawdza się wtedy, gdy na pomoc dentystyczną jest już za późno. W naszej klinice możesz liczyć na profesjonalne usługi wykwalifikowanych i doświadczonych protetyków, którzy posiadają wiedzę z zakresu chirurgii szczękowej, laryngologii oraz radiologii. Naszym celem jest poprawa wyglądu uzębienia pacjentów oraz polepszenie ich stanu zdrowia i komfortu życia.

Protetyka stomatologiczna Warszawa Ursus – czym jest?

Protetyka stomatologiczna Warszawa Włochy zajmuje się uzupełnieniem pojedynczych braków zębowych lub pełną odbudową wszystkich utraconych zębów. Leczenie protetyczne obejmuje między innymi wykonanie korony protetycznej osadzonej na moście lub implancie – to praktyczne rozwiązanie, jeżeli własny ząb uległ zniszczeniu, na przykład na skutek urazu czy próchnicy. Inną popularną metodą wykorzystywaną w protetyce są licówki, czyli cienkie płatki porcelany przyklejane do szkliwa. Pozwalają na zmianę estetyki uśmiechu oraz wzmocnienie wytrzymałości mechanicznej zęba.

Zakres usług protetycznych jest naprawdę szeroki, oferując rozwiązania dopasowane do indywidualnej sytuacji i potrzeb pacjenta – od wykonania wyjmowanej protezy, aż po nowatorskie systemy oparte na implantach. Protetyka Ursus daje też ogromne możliwości, jeśli chodzi o korektę estetyczną wyglądu oraz funkcji zębów uszkodzonych lub przebarwionych.

Protetyka Warszawa Włochy – kiedy ma zastosowanie?

Martwią Cię problemy związane z brakiem uzębienia? To najwyższa pora, aby wybrać się na wizytę do protetyka. Warto wiedzieć, że nie tylko negatywnie wpływają one na wygląd rysów twarzy oraz upośledzają żucie i mówienie, ale też mogą być przyczyną wad zgryzu, chorób przyzębia czy zaburzeń czynności stawu skroniowo-żuchwowego. Nierzadko są przyczyną dolegliwości bólowych. Protetyka Włochy ma zastosowanie w przypadku uszkodzenia zębów wynikającego z urazu lub nadmiernego starcia. Zgłaszają się do nas także pacjenci narzekający na nieprawidłową wielkość i kształt zębów lub ich położenie w łuku zębowym.