Pantomogram

Pantonogram

Czym jest?  Co wchodzi w jej skład?

Pantomogram Ursus to bezbolesne, szybkie oraz łatwo dostępne badanie wykorzystujące promienie rentgenowskie. Jego celem jest prześwietlenie szczęki i żuchwy, aby ukazać struktury niewidoczne gołym okiem. Pantomogram jest chętnie wykorzystywany przez ortodontów, stomatologów oraz chirurgów szczękowych. W naszej klinice możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz nowoczesne zaplecze techniczne.

Pantomogram Warszawa Ursus – czym jest?

Pantomogram to badanie cieszące się dużym powodzeniem, dzieje się tak między innymi ze względu na jego uniwersalność oraz szybki i sprawny przebieg. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać – warto jedynie pamiętać o zdjęcie metalowych przedmiotów takich jak biżuteria czy okulary. Pacjent proszony jest o oparcie brody, czoła i rąk na specjalnych podpórkach oraz o zaciśnięcie zębów na specjalnym uchwycie z jednorazową nakładką. Specjalista ustawia sprzęt w odpowiedniej pozycji i wychodzi do sąsiedniego pomieszczenia. Następnie uruchamia urządzenie, które wykonuje obrót wokół głowy pacjenta, emitując promienie rentgenowskie. Zdjęcie panoramiczne wyświetla się natychmiast i jest przekazywane za pomocą nośnika pamięci lub bezpośrednio na mail. Interpretacją wyników zajmuje się lekarz, który zlecił wykonanie pantomogramu.

Kiedy ma zastosowanie pantomogram Warszawa Ursus

Pantomogram Warszawa Włochy pozwala na szczegółową obserwację poszczególnych struktur w jamie ustnej. Dzięki temu badaniu specjalista może zobaczyć wszystkie zęby pacjenta, a także stawy skroniowo-żuchwowe, zatoki przynosowe czy fragmenty podniebienia. Badanie stosowane jest w celu diagnozy nieprawidłowości w budowie elementów kostnych jamy ustnej oraz kierunku wyrzynania się zębów. Pozwala na stwierdzenie ubytków niewidocznych podczas zwykłego badania w gabinecie stomatologicznym. Ma zastosowanie w przypadku leczenia kanałowego oraz umożliwia wykrycie zmian zapalnych, polipów, nowotworów i torbieli. Ze względu na użycie promieniowania jonizującego podczas badania, pantomogram wykonuje się tylko na podstawie skierowania od lekarza.

+48 609 240 401

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas!